top of page

Diğer spor konseptlerinden farklı olarak Flowin Friction Training bu 8 kazanımı nasıl sağlıyor?

Serbest ağırlık veya spor aletleri ile yapılan spor antrenmanları genellikle tek bir alet ile belirli bölgelere yönelik yapılır. Örneğin bir vücut geliştirme antrenmanında göğüs bölgesini çalıştırmak için Smith Machine ile Bench Press hareketi yapıldığında kişinin kuvvetine uygun bir ağırlık seçilmesi bu makine vasıtası ile yukarı aşağı olacak şekilde dikey eksenli bir hareket yapılması gerekir. Bu antrenman sırasında kişi vücut ağırlığını değil harici bir ağırlığı kullanmaktadır ve yalnızca yer çekimine karşı bir etki göstermekte, herhangi bir tepkiye maruz kalmamaktadır. Kişi güçlendikçe harici ağırlığı artırmak zorundadır.


Ancak Flowin Friction Training ile vücut ağırlığınızı ve sürtünmeyi kullanarak tüm egzersizlerinizde 2 yönlü hareket ile çalışır ve uyguladığınız her etkiye karşı bir tepki alırsınız. Egzersiz sırasında yatayda sürtünme, dikeyde vücut ağırlığınıza karşı yer çekimine karşı çalışır, siz güçlendikte bu iki yönde daha fazla kuvvet uygulayacağınız için aynı oranda zorlaşan bir tepkiyle karşılaşırsınız. Yani 2 eksende çalıştığınız için hem koordinasyonunuz gelişir, hem daha fazla kuvvet uygularsınız, hem aynı anda daha fazla bölgeniz çalışır hem de güçlendikçe yeni bir ağırlığa ihtiyaç duymazsınız.

Son Yazılar

Hepsini Gör

FLOWIN Nedir?

Flowin, Friction Training antrenmanları yapabilmenize olanak sağlayan, bir sürtünme plakası (Flowin Board) ve çeşitli pedlerden (diz, el, ayak pedleri) oluşan bir spor ekipmanıdır.

Friction Training Nedir?

Friction Training, Türkçe karşılığı ile sürtünme antrenmanı demektir. Fitness, pilates, crossfit gibi tamamen yeni ve farklı bir spor konsepti olan Friction Training; vücut ağırlığınız, sürtünme ve ye

Comments


bottom of page